Antanas Baltrušaitis

Aš suklydau. Jie meluoja ir jums!

Labai nesmagu suklysti. Dar nesmagiau suklysti viešai. Bent jau, atrodo, niekas nepastebėjo, bet turiu prisiduoti pats ir ištaisyti klaidą.

Prieš pora dienų skelbiau mažmeninės prekybos įmonių statstistiką. Ir ji vienam prekybininkui buvo netiksli.

Kas gi nutiko?

Aš turiu susikūręs įmonių duomenų bazę ir traukiau duomenis iš jos. Bet Lidl atveju mano duomenų bazė negrąžino jokių finansinių duomenų. Pagalvojau, kad keista, bet turėjau nedaug laiko, taigi nesigilinau į priežastis, o nušokau į Okredo ir Rekvizitai ir pasiėmiau reikiamus skaičius (apyvarta, pelnas etc.), rankom “įklijavau” į lentelę ir paleidau į viešumą. Pasirodė keista, kad Lidl jau taip anksti paskelbė 2022 skaičius, pagalvojau, kad TOP klasė per pora savaičių paskelbti metines ataskaitas. Jeigu kas nors “keista” – turbūt nėra teisinga.

Vakar pradėjau gilintis, kodėl mano duomenų bazėje nebuvo Lidl’o duomenų, kai Rekvizitai ir Okredo juos turėjo.

Pasirodo, Lidl finansiniai metai nėra 01.01-12.31, o yra 03.01-02.28. O aš turėjau “nesąmonių filtrą” ir išmesdavau viską, kas atrodo nelogiška. Finansinių metų pabaiga 02.28 pateko tarp tų “nesąmonių”.

Patikrinau dar kartą Okredo ir Rekvizitus – Okredo neradau užuominos apie kitokius finansinius metus, tiesiog 2021m. rezultą pasibaigusį 2022.02.28 rodė kaip 2022m. rezultatus, o Rekvizitai turėjo neryškų “?” ant kurio užvedus rodė (išjungus reklamų filtrą), kad metai yra kiti, bet irgi 2021m. rezultą pasibaigusį 2022.02.28 priskyrė 2022m.

Taigi – savo lentelėje jums rodžiau LIDL 2020m. rezultatus (578M pajamos, kai turėjau rodyti 673M).

Atsiprašau. Turiu ištaisyti klaidą.

Neteisinga lentelė:

Teisinga lentelė:

Šie duomenys netgi dar svarbesni, nes Lidl pagal pajamas jau lenkia Norfą!

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *